Originály+


Odmeňte se za spoločne strávené roky

Každý vek prináša svoje výhody, vďaka našej ponuke to platí dvojnásobne. Čím staršie je vaše auto, tým väčšiu získate zľavu na nákup originálnych náhradných dielov. Originál tak zostane originálom, ktorý vám naviac namontujú naši vyškolení odborníci. Naše skúsenosti vždy k vašim službám.

Ako získať zľavu?

  • Navštívte niektorý z participujúcich autorizovaných servisov Alfa Romeo.

Vek vozidla: 7 a viac rokov

25
%
zľava

Vek vozidla: 6 rokov

20
%
zľava

Vek vozidla: 5 rokov

15
%
zľava

Vek vozidla: 4 roky

10
%
zľava


Údržba a kontrola:

TLMIČE
Tlmiče sú kľúčovým prvkom odpruženia vozidla - závisí na nich stabilita vozidla, bezpečnosť a pohodlie jazdy. Poradia si s rôznymi nerovnosťami cesty, tlmia vibrácie a udržujú neustály kontakt kolies s povrchom vozovky.

ROZVODOVÝ REMEŇ
Rozvodový remeň je súčasťou vozidla, ktorá zaisťuje synchronizáciu ventilov a piestov motora. Vzhľadom k dôležitosti jeho funkcie je nevyhnutné ho po čase skontrolovať a v prípade potreby nechať vymeniť.

KLINOVÝ REMEŇ
Klinový remeň je jedným z najdôležitejších dielov motora. Podobne ako v prípade rozvodového remeňa je i tu potrebná pravidelná kontrola a v prípade opotrebenia okamžitá výmena. Ak ho nevymeníte včas, mohol by počas jazdy prasknúť a výrazne poškodiť celý motor.

filtry

Filtre
Filtre poskytujú hneď niekoľko druhov ochrany, od ochrany zdravia vodiča a pasažierov, až po ochranu motora vozidla a životného prostredia. Udržiavanie filtračného systému vášho vozidla v optimálnom stave zvyšuje životnosť vozidla aj vašu bezpečnosť na cestách.

brzdy

Brzdy
Brzdy musia byť kontrolované každých 10 000 km. Len tak budete mať istotu, že brzdové platničky aj kotúče sú v dobrom stave.

stěrače

Stierače
Zimná sezóna predstavuje pre stierače výraznú záťaž a znižuje ich funkčnosť. Aby bola zaručená perfektná viditeľnosť v akýchkoľvek podmienkach, je nutné vymeniť ich raz ročne.